Firma

O Handlopex

Oficjalna data rozpoczęcia działalności firmy to rok 1991, jednak debiut w branży, która obecnie jest flagową specjalnością Handlopexu, czyli dystrybucja i sprzedaż opon, to rok 1992. Zatem już dwadzieścia sześć lat firma Handlopex działa i rozwija się w tym segmencie rynku oponiarskiego.

Prężny rozwój obrazują najlepiej poniższe wskaźniki: Przyrost wielkości zatrudnienia: początek to rodzinne przedsięwzięcie angażujące zaledwie cztery osoby. Dziś w firmie pracuje ponad 670 osób zatrudnionych na podstawie stałej umowy o pracę.

Ekspansja Handlopexu planowana i realizowana jest dwutorowo:

 • stale zwiększająca się liczba oddziałów i filii zarówno w Polsce jak i zagranicą,
 • nawiązywana jest szeroka współpraca z istniejącymi serwisami

Obecnie Handlopex posiada siedemnaście filii na terenie Polski oraz sześć spółek zależnych za granicą. Każda z placówek dysponuje zapleczem technicznym i logistycznym. W naszej flocie niebawem będzie jeździć ponad 350 pojazdów dbających o satysfakcjonującą obsługę Klienta instytucjonalnego i prywatnego nie tylko w zakresie możliwości asortymentowej oferty, ale również w zakresie terminów dostawy.

Wiodącymi markami w naszej firmie są Matador oraz Paxaro z grupy Continental. Do grupy Continental należą również opony Continental, Barum, Uniroyal i Semperit.

Oferujemy także opony producentów:

 • Grupy Goodyear, takich jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Dębica, Sava,Voyager, Diplomat.
 • Grupy Michelin, w ofercie, której są: Michelin, Kleber, BFGoodrich, Taurus.
 • Grupy Bridgestone, czyli: Bridgestone, Firestone.
 • Grupa Mitas w skład której wchodzą Mitas i Cultor.

Oferujemy pełny asortyment producentów Hankook, Vredestein, Long March, Alliance, Double Coin i inne, oraz felgi stalowe osobowe i ciężarowe. Dodatkowo rozszerzamy naszą ofertę o dętki oraz akcesoria dla serwisów

Główne centrum logistyczne oraz biuro zarządzania mieści się w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej 29. Na powierzchni 5 ha zlokalizowane są:

 • kompleks magazynów o łącznej powierzchni 60 000 m2, wyposażonych w 10 stanowisk załadunkowych
 • budynek administracyjno-biurowy
 • publiczny skład celny
 • cztero-stanowiskowy serwis oponiarski
 • bieżnikownia opon ciężarowych

Handlopex zajmuje się sprzedażą opon osobowych, dostawczych, terenowych oraz opony ciężarowe, przemysłowe i rolnicze oraz felgi stalowe ciężarowe. Dewizą Handlopexu jest hasło – OPONY NA KAŻDE KOŁO. Realizujemy również program dla serwisów.

Motorem rozwoju firmy są pracownicy, którzy w trakcie organizowanych szkoleń, ciągle podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje. Siłą firmy jest również precyzyjnie planowana współpraca z producentami oraz odbiorcami i działania marketingowe. Jednym z nadrzędnych celów Handlopexu, jaki stawia sobie do zrealizowania w najbliższej przyszłości jest ciągłe doskonalenie logistyki oraz budowa sprawnego systemu informatycznego obsługi klientów i dystrybucji.

ZARZĄD

Wiesław Ptaszek

Prezes ZarząduDo góry