• Aktualności
  • »
  • Opony całoroczne także wymagają serwisu

Opony całoroczne także wymagają serwisu

Opony całoroczne także wymagają serwisu

Opony całoroczne także wymagają serwisu

Większość kierowców wychodzi z założenia, że skoro kupiła opony całoroczne, to przez najbliższe lata nie musi nic robić.    A to tak naprawdę ogromny błąd i może prowadzić do wielu nieprzyjemności. Po każdym sezonie należy sprawdzić nie tylko stan naszego ogumienia, ale także dokładnie inne parametry. A tego już nie jesteśmy w stanie zrobić sami.

A chodzi m.in o okresowe wyważenie kół, co jest niezwykle ważne pod kątem prawidłowej jazdy. Do tego warto poprosić pracownika o przerzucenie opon z tyłu na przód i odwrotnie. Pozwoli to na równomierne zużywanie się bieżnika, a co za tym idzie opony wytrzymają dłużej, niż mogłyby gdyby nie dokonywać takiej zamiany.

Trzeba pamiętać również o tym, że takie opony nie są wieczne i nie wystarczają na tak długo jak te, które wymiany na dany sezon. I skoro te zależnie od przejechanych kilometrów starczają na 4-6 lat, tak wielosezonowe powinny zostać wymienione po okresie trzech lat. Ich zużycie jest dwukrotnie szybsze. Jeżeli pokonujemy rocznie sporo kilometrów, trzeba dokładnie przeanalizować czy nie nadają się do wymiany już po dwóch latach.

źródło: wrc.net.pl  

Do góry